Zdjęcie w tle: www.amawaterways.com

W połowie lipca br. Polski Rejestr Statków zawarł umowę z Wings AMA z Kairu na budowę pływającego hotelu, który będzie odbywał rejsy turystyczne po Nilu. 

Zakres prac PRS obejmuje odbiór dokumentacji technicznej, nadzór nad budową statku oraz nadanie klasy PRS. Całość zadań zostanie wykonana przez inspektorów z Placówki PRS Kair. 

W tym miejscu warto przypomnieć, że PRS ma wieloletnie doświadczenie w nadzorach nad pływającymi hotelami w Egipcie, tzw. nilowcami. Zaczęło się w 2001 roku od nadzoru nad przebudową pięciu statków pasażerskich w celu ich przystosowania do pływania po Nilu. 

Nowo budowany hotel wycieczkowy po Nilu będzie mógł pomieścić na pokładzie 86 pasażerów. Znajdą się w nim 43 apartamenty na czterech pokładach kabinowych, restauracje, lounge bar i pokład słoneczny z basenem i barem oraz dolny pokład ze spa i siłownią. 

Główne parametry techniczne statku:
- długość : 72 m
- szerokość: 14,0 m²
- wysokość boczna: 3,60 m
- projekt / maksymalne zanurzenie: 1,60 m. 

Jednostkę zbuduje egipska stocznia Maasara z Kairu. Stocznia ma spore doświadczenie w budowaniu pływających hoteli (ma ich około 70 w portfolio). Hotel ma być gotowy w ciągu 2 lat, tj. w sierpniu 2024 roku. 

To nie pierwsze zlecenie dla PRS od Wings Group. Współpracowaliśmy już z tym klientem przy modyfikacjach wykonanych na jej innym pływającym hotelu – JASMIN (obecnie M/S AmaDahlia). Cieszymy się na dalszą współpracę.