Podstawowy cel działalności Polskiego Rejestru Statków S.A. – pomoc w zapewnieniu technicznego bezpieczeństwa statków – realizowany jest przede wszystkim poprzez rozwijanie standardów bezpieczeństwa, a następnie nadzór nad ich wdrożeniem podczas budowy oraz utrzymaniem w czasie eksploatacji statku.

Wywiązanie się z tego zadania wymaga m.in. prowadzenia prac badawczych nad zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem konstrukcji statku.

W PRS grupa inspektorów i naukowców systematycznie zajmujących się rozwiązywaniem problemów naukowo-badawczych tworzy narzędzia do przeprowadzania potrzebnych analiz i symulacji zachowania się statku, jego konstrukcji i wyposażenia w warunkach mających wpływ na bezpieczeństwo jednostki.

Aktualności

Uruchamiamy nowy serwis www!

10.05.2019

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i Partnerów i podążając za zmianami technologii informatycznych uruchamiamy nową odsłonę serwisu internetowego Więcej »

Ogłoszenie o przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu

10.05.2019

Rada Nadzorcza Spółki Polski Rejestr Statków S.A. z siedzibą w Gdańsku w związku z upływającą kadencją Członków Zarządu Spółki ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko... Więcej »

Ogłoszenie o przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Członka Zarządu

10.05.2019

Rada Nadzorcza Spółki Polski Rejestr Statków S.A. z siedzibą w Gdańsku, w związku z upływającą kadencją Członków Zarządu Spółki ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Czł... Więcej »

WIZERUNEK - ODŚWIEŻAMY!

06.05.2019

Zgodnie z decyzją Zarządu PRS S.A. z dn. 28.03.2019, o ujednoliceniu wizerunku PRS S.A., mamy przyjemność zaprezentowania nowego logotypu, który wkrótce całkowicie zastąpi nasz dotychczasowy znak. Więcej »

PRS otrzymał upoważnienie greckiej administracji morskiej

16.04.2019

16 kwietnia br. w Pireusie została podpisana umowa między Ministerstwem Żeglugi, Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej Grecji a Polskim Rejestrem Statków S.A., która upoważnia nasze towarzystwo klasyfikacyjne do wykonywania w imieni... Więcej »