PRS Certyfikacja to wydzielony obszar działalności Polskiego Rejestru Statków, który powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, jesienią 1994 roku - kiedy Polski Rejestr Statków pozytywnie przeszedł weryfikację i otrzymał akredytację, jako pierwsza jednostka certyfikująca systemy zarządzania w Polsce, w krajowym systemie akredytacji. Jeszcze w tym samym roku przeprowadziliśmy pierwsze audity certyfikacyjne na zgodność z normą ISO 9001. Aktualnie oferujemy ponad 30 akredytowanych i notyfikowanych usług certyfikacyjnych na zgodność z wieloma normami międzynarodowymi i krajowymi.

Od wielu lat prowadzimy również certyfikację wyrobów na zgodność z dyrektywami Unii Europejskiej, w tym odnoszącą się do:

  • wyposażenia morskiego,
  • rekreacyjnych jednostek pływających,
  • środków ochrony indywidualnej,
  • urządzeń ciśnieniowych,
  • niskonapięciowych wyrobów elektrycznych.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie i wiedzę, wynikające z prowadzonej działalności certyfikacyjnej, tworzymy profesjonalne programy szkoleniowe. Podzielone są one na bloki tematyczne, dotyczące poszczególnych systemów zarządzania, techniki i technologii, certyfikacji na zgodność z dyrektywami Unii Europejskiej oraz wymagań morskich konwencji międzynarodowych i uznania wyrobów, laboratoriów, zakładów.

Dlaczego PRS Certyfikacja?

  • Certyfikat PRS jest rozpoznawalnym dokumentem na całym świecie.
  • Z powodzeniem łączymy doświadczenie z nieustannym rozwojem.
  • Gwarantujemy najwyższą jakość usług oraz krótkie terminy realizacji.
  • Zatrudniamy i współpracujemy z wysoko wykwalifikowanymi auditorami i specjalistami z wieloletnim doświadczeniem, którzy łączą wiedzę teoretyczną z jej praktycznym wykorzystaniem.
  • Nieustannie weryfikujemy i podnosimy kompetencje naszego personelu oraz dostosowujemy strukturę oferowanych usług do ciągle zmieniających się warunków i potrzeb naszych klientów.

Aktualności

PRS uczestniczył w Pomeranian Offshore Wind Conference

18.05.2019

W dniach 16 i 17 maja 2019r. w szczecińskim Urzędzie Morskim odbyła się konferencja Pomeranian Offshore Wind Conference. Wydarzenie miało na celu identyfikację wyzwań jakie stoją przed Polską w zakresie planowanych inwestycji w morską energetykę w... Więcej »

Uruchamiamy nowy serwis www!

10.05.2019

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów i Partnerów i podążając za zmianami technologii informatycznych uruchamiamy nową odsłonę serwisu internetowego Więcej »

Ogłoszenie o przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Prezesa Zarządu

10.05.2019

Rada Nadzorcza Spółki Polski Rejestr Statków S.A. z siedzibą w Gdańsku w związku z upływającą kadencją Członków Zarządu Spółki ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko... Więcej »

Ogłoszenie o przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Członka Zarządu

10.05.2019

Rada Nadzorcza Spółki Polski Rejestr Statków S.A. z siedzibą w Gdańsku, w związku z upływającą kadencją Członków Zarządu Spółki ogłasza wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego na stanowisko Czł... Więcej »

WIZERUNEK - ODŚWIEŻAMY!

06.05.2019

Zgodnie z decyzją Zarządu PRS S.A. z dn. 28.03.2019, o ujednoliceniu wizerunku PRS S.A., mamy przyjemność zaprezentowania nowego logotypu, który wkrótce całkowicie zastąpi nasz dotychczasowy znak. Więcej »

PRS otrzymał upoważnienie greckiej administracji morskiej

16.04.2019

16 kwietnia br. w Pireusie została podpisana umowa między Ministerstwem Żeglugi, Spraw Morskich i Polityki Wyspiarskiej Grecji a Polskim Rejestrem Statków S.A., która upoważnia nasze towarzystwo klasyfikacyjne do wykonywania w imieni... Więcej »

PRS na Water Expo Poland 2019

12.04.2019

W dniach 10-11 kwietnia 2019r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się VII edycja targów Water Expo. Wydarzenie jest nową odsłoną organizowanych od 2012 roku targów WaterWays Expo poświęconych żegludze śródlądowej i go... Więcej »