Jubileusz 85-lecia działalności Polskiego Rejestru Statków to okazja do przybliżenia szerszemu gronu odbiorców, polskiej instytucji klasyfikacyjnej, działającej na rzecz bezpieczeństwa na morzu i lądzie. W najnowszym wydaniu Strefy Biznesu - dodatku do Dziennika Bałtyckiego - opublikowany został obszerny wywiad z prezesem zarządu PRS, prof. UMG, dr. hab. inż. kpt. ż.w. Henrykiem Śniegockim.

Naszym atutem jest fakt, iż jesteśmy przedsiębiorstwem, które działa w oparciu o ustawę o Polskim Rejestrze Statków, którego działalność jest nakierowana na inwestowanie w bezpieczeństwo, a więc zapewnienie najwyższych standardów, nie tylko zysk” – podkreślił prezes Śniegocki.

Prezes przedstawił też plany dotyczące rozwoju spółki, które są ambitne i wpisują się w jubileuszowe hasło "kurs na innowacje" - to bowiem innowacje mają napędzać PRS do dalszego rozwoju. Dostosowujemy się do zmieniającego się otoczenia biznesowego, postępującej cyfryzacji i innowacyjnych rozwiązań w obszarach, w których świadczymy usługi. Zostajemy przy tym wierni naszej 85-letniej tradycji i szanujemy wkład poprzednich pokoleń w rozwój PRS.

Pełny tekst wywiadu tutaj. Życzymy miłej lektury!