W dniach 15-16 listopada 2007 roku odbyło się w Gdyni XXVIII Sympozjum Siłowni Okrętowych organizowane przez Katedrę Siłowni Okrętowych, Wydziału Mechanicznego, Akademii Morskiej w Gdyni.
W sympozjum wzięli udział przedstawiciele Polskiego Rejestru Statków S.A.

Krzysztof Kołwzan z Inspektoratu Konwencyjnego przedstawił na sesji plakatowej referat przygotowany pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Andrzeja Adamkiewicza z Akademii Morskiej w Szczecinie pt. Wpływ produktów spalania na uszkodzenia okrętowych kotłów pomocniczych, natomiast Michał Jahnke, również z Inspektoratu Konwencyjnego, przedstawił na sesji plenarnej dwa referaty przygotowane pod kierownictwem prof. dr. hab. inż. Andrzeja Adamkiewicza z Akademii Morskiej w Szczecinie pt. Utylizacja odpadów na statkach morskich oraz Wielozadaniowe i zintegrowane systemy utylizacji odpadów na statkach morskich. (Linki do tekstów referatów są zamieszczone poniżej.)
Referaty spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników sympozjum oraz wywołały ożywioną dyskusję zarówno na temat uszkodzeń kotłów okrętowych, jak i utylizacji odpadów na statkach morskich

  Referat w załączonym pliku      Referat w załączonym pliku   Referat w załączonym pliku