Porty morskie pełnią niezwykle istotną rolę w łańcuchu operacji logistycznych na całym świecie. Dostępne przestrzenie pozwalają składować duże ilości wszelkich towarów, w tym także materiałów powszechnie uznanych za niebezpieczne. Wydarzenia z sierpnia 2020r. w Bejrucie pokazują, że brak zachowania należytych procedur oraz zabezpieczeń, może doprowadzić do katastrofy. W wyniku eksplozji zniszczony został port i wiele budynków w mieście. Co najmniej 250 tys. ludzi w wyniku eksplozji straciło swoje domy.

PRS kierując się interesem publicznym pomaga zapewnić bezpieczeństwo - realizujemy tę misję także poprzez edukację. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szeroko pojętej branży morskiej, organizujemy seminarium poświęcone bezpiecznemu transportowi i składowaniu materiałów niebezpiecznych w portach.

Wszystkich zainteresowanych udziałem, w szczególności firmy spedycyjne i portowe, armatorów, stocznie, najemców powierzchni portowych i firmy świadczące usługi na terenach portowych, zachęcamy do rejestracji, poprzez wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego.

Wydarzenie odbędzie się 30 października 2020 roku i będzie realizowane w formule online.

Serdecznie zapraszamy do udziału!