Z radością i satysfakcją informujemy, iż Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. dołączył do grona organizacji certyfikowanych przez nas w ramach Standardu PRS (Protection-Reliability-Safety). 

- Współpraca polskich podmiotów działających w branży morskiej jest krzepiąca - tym bardziej, że sam przedmiot naszej współpracy, o której tu mówimy, nie jest bezpośrednio z naszą branżą związany. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk potwierdził, że zarówno jego pracownicy, jak i interesanci w niepewnym obecnie czasie mogą czuć się bezpiecznie, bowiem wdrożono rozwiązania pozwalające zapanować nad zagrożeniami spowodowanymi różnego rodzaju chorobami zakaźnymi, w tym m.in. COVID-19. Należy również podkreślić, że wdrożenie standardu zapewnia zachowanie ciągłości działania organizacji w przypadku wystąpienia zakażeń - podkreśla Prezes PRS S.A. Andrzej Madejski.

Uzyskany certyfikat potwierdza, że wdrożone rozwiązania sprzyjają ogólnej poprawie odporności Portu Gdańsk na ryzyka zakażeń, jak również zaświadcza o zdolności do spełnienia wymagań prawnych w zakresie m.in. wytycznych WHO.

- Od początku pandemii pozostaliśmy portem w 100% operacyjnym. Wprowadziliśmy szereg procedur bezpieczeństwa i obostrzeń, które pozwoliły zachować operacyjność naszego portu. Uzyskany certyfikat pokazuje zasadność wprowadzonych procedur, a także jest dowodem na to, że mamy świadomość odpowiedzialności za nasze wspólne bezpieczeństwo. Certyfikat ten jest dla nas i naszych kontrahentów, obiektywnym dowodem podejmowania skutecznych działań dla minimalizowania ryzyka wystąpienia zakażeń, w tym zapobiegania zakażeniom, jak również gotowości do reagowania w przypadku ich stwierdzenia – mówi Łukasz Greinke – Prezes Portu Gdańsk.

Standard PRS stanowi wsparcie dla organizacji w zapanowaniu nad zagrożeniami powodowanymi różnego rodzaju chorobami zakaźnymi. Może być wdrożony w każdej organizacji, niezależnie od jej rodzaju, formy i specyfiki działalności. Dziękujemy Zarządowi Morskiego Portu Gdańsk za zaufanie i gratulujemy pozytywnej weryfikacji wdrożonych rozwiązań. Korzyści jakie z tego tytuły wynikają to m.in. zwiększenie stabilności funkcjonowania organizacji, minimalizowanie strat finansowych spowodowanych np. przerwami w pracy, zwiększenie bezpieczeństwa epidemicznego kontrahentów, większa wiarygodność organizacji w otoczeniu biznesowym, a tym samym poprawa konkurencyjności na rynku.

Więcej o Standardzie PRS tutaj.