W ubiegły wtorek, 22 maja br., w siedzibie głównej PRS gościli studenci I roku Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Szczecinie studiujący na kierunku Oceanotechnika. Studenci pod opieką dr hab. inż. prof. nadzw. Tadeusza Graczyka spotkali się z Dyrektorem Pionu Okrętowego p. Grzegorzem Pettke. Była to wizyta techniczna i doskonała okazja, by młodzież mogła poznać, czym zajmuje się PRS.

Dyrektor Grzegorz Pettke przybliżył przyszłym projektantom i budowniczym statków historię naszej firmy a przede wszystkim opowiedział o zadaniach i wyzwaniach, jakie stoją przed towarzystwem klasyfikacyjnym i o tym, jaką rolę pełni w gospodarce morskiej. Przedstawił też inne obszary, w jakich prowadzimy działalność. Szczególnie dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się prezentacja projektów z obszaru nadzoru nad budową różnych jednostek pływających, w jakich dotychczas braliśmy udział.

Dziękujemy władzom Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Szczecinie za zainteresowanie młodzieży naszą działalnością i umożliwienie jej poznania naszej firmy w bezpośrednim kontakcie. PRS, jako instytucja o szerokim spektrum działania, jest zainteresowana współpracą z uczelniami wyższymi i szkołami branżowymi - dzisiejsza młodzież będzie przecież w przyszłości stanowić kadrę firm działających w polskiej gospodarce – być może adepci Akademii Morskiej także zasilą szeregi PRS.