W dniach 26-27 stycznia odbędzie się w Wilnie na Litwie 4. edycja konferencji WINDMission BSR (Baltic Sea Region). Jest to wydarzenie o międzynarodowym charakterze, dedykowane tematyce energetyki wiatrowej i skierowane przede wszystkim do firm z regionu Morza Bałtyckiego. Reprezentowani tam będą przedstawiciele branży – od inwestorów i deweloperów farm wiatrowych przez operatorów sieci po dostawców różnych usług dla sektora wiatrowego.

Współorganizatorem WINDMission BSR jest Litewskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, a jednym ze sponsorów Polski Rejestr Statków, który angażuje się w transformację energetyczną zmierzającą w kierunku czystego środowiska i „zielonego” przemysłu, szczególnie w obszarze morskim. Sławomir Bałdyga, Dyrektor Pionu Nadzorów Przemysłowych PRS i nasz ekspert w morskiej energetyce wiatrowej, będzie naszym przedstawicielem na konferencji i zabierze też głos jako jeden z prelegentów.

W przededniu wydarzenia, 25.01.2023 o godz. 15.00, PRS wspólnie z UL Solutions organizuje tzw. przed-konferencyjny warsztat. Hasło tego warsztatu to „Lessons learned from other markets – risks and potential mitigation strategies in offshore project development” (Lekcje wyciągnięte z innych rynków – ryzyka i strategie łagodzące w rozwoju projektów w obszarze morskiej energetyki wiatrowej). Zapraszamy na warsztat szczególnie podmioty i osoby, które planują budowę morskich farm wiatrowych na Litwie, w Estonii i Polsce. Udział w warsztacie jest bezpłatny, rejestracja tutaj.

Szczegóły dot. konferencji, wraz z programem i rejestracją udziału, są dostępne na stronie wydarzenia.

Firmy i osoby zainteresowane rozwojem energetyki wiatrowej w naszym regionie Europy gorąco zapraszamy do udziału w konferencji.