We wtorek 16 maja br. startuje 27. Naukowo-techniczna Krajowa Konferencja Spawalnicza, będąca jednocześnie 64. Międzynarodową Naukowo-techniczną Konferencją Spawalniczą. Wydarzenie cykliczne, jest organizowane corocznie przez BM Biuro Technik Spawalniczej Marek Saperski, Zachodniopomorską Sekcję Spawalniczą SIMP oraz Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej - SIMP o/Szczecin. Patronat nad konferencją objął I Łukasiewicz – Górnośląski Instytut Technologiczny i Centrum Spawalnictwa. Medialnie wydarzeniu patronuje Biuletyn Instytutu Spawalnictwa.

Założeniem i zasadniczym celem organizacji cyklicznej konferencji jest stworzenie forum wymiany myśli i doświadczeń między specjalistami i spawalnikami stosującymi procesy spawalnicze w produkcji, zapleczem naukowo-technicznym oraz producentami i dostawcami urządzeń i sprzętów stosowanych w spawalnictwie i badaniach nieniszczących.

Hasłem tegorocznej edycji jest „POSTĘP, INNOWACJE I WYMAGANIA JAKOŚCIOWE PROCESÓW SPAWANIA”. Przewidziane jest 10 sesji referatowych kończących się dyskusjami oraz wycieczka techniczna do 2 obiektów w Świnoujściu.

Na konferencji głos zabierze m.in. przedstawiciel PRS, ekspert w dziedzinie spawalnictwa, dr. inż. Ryszard Pakos. Wystąpi dwukrotnie. Pierwszy referat pt. Aspekty wdrożenia nowoczesnych metod ukosowania krawędzi spawalniczej zaprezentuje wspólnie z dr. inż. Adamem Sajkiem z Politechnik Sp. z o.o. (II sesja referatowa). Drugie wystąpienie p. Ryszarda, wspólnie z mgr inż. Przemysławem Cukrowskim z Tenslab Sp. z o.o. , będzie dotyczyło  kwalifikacyjnego egzaminowania spawaczy dla spawania żeliwa i zaplanowane jest w sesji X.

Wszystkie szczegóły dot. wydarzenia dostępne są na stronie: https://www.saperski.com.pl/konferencja-spawalnicza.html

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematami spawalniczymi. Na pewno warto!