W dniach 6-9 czerwca w Pireusie odbędą się jedne z najbardziej prestiżowych targów branży morskiej na świecie – Posidonia. Wydarzenie gromadzi dziesiątki przedstawicieli z ponad 90 krajów oraz tysiące odwiedzających. Organizowane jest pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Polityki Wyspiarskiej w Grecji, Związku Armatorów Greckich i Greckiej Izby Żeglugi.

Targi odbywają się w kraju dysponującym największą flotą handlową świata, obsługującą 20% światowego i 50% europejskiego wolumenu, flotą, której wielkość stale się powiększa – obecnie w budowie są kolejne tankowce, gazowce LNG i LPG, a także suche masowce i kontenerowce. To tu znajduje się największa na świecie społeczność żeglugowa i to w tym kraju są największe zdolności przewozowe - 75 operatorów obsługuje floty o pojemności ponad 1 mln DWT, a 64 floty składają się z 20 statków lub więcej.

Posidonia stwarza więc olbrzymie możliwości biznesowe i dlatego przyciąga stocznie, dostawców wyposażenia morskiego, technologii informacyjnej i całego spektrum usług morskich z całego świata.

PRS bierze udział w tych targach od lat, więc i w tym roku nie może zabraknąć polskiego towarzystwa klasyfikacyjnego. W tej edycji Posidonii PRS zaprasza wszystkich zainteresowanych usługami do Polskiego Pawilonu – wspólnego stoiska polskich podmiotów reprezentujących branżę morską, na czele z Ministerstwem Infrastruktury. Wystawcami Pawilonu, oprócz PRS i Ministerstwa, będą: SR Nauta, MSR Gryfia, Stocznia Szczecińska Wulkan, Port Gdańsk i Port Gdynia, Trident BMC oraz Bota Technik.

Posidonia to nie tylko targi, ale także konferencje, seminaria i warsztaty techniczne, które umożliwią dyskusje i debaty na temat problemów, wyzwań i możliwości stojących przed branżą żeglugową. Wśród organizatorów wydarzeń towarzyszących jest Polska Ambasada w Grecji, która przygotowuje seminarium promujące polską branżę morską zatytułowane "Poland: thinking out of the box about maritime industry". Poruszone na nim będą m.in. takie kwestie jak:

  • Polski przemysł morski jako hub dla rozwijającej się ekologicznej żeglugi,
  • Nowe perspektywy i rosnący potencjał polskiego przemysłu morskiego na mapie żeglugi,
  • Polska: Wykazuje potencjał do zaspokojenia największego zapotrzebowania greckiego przemysłu morskiego.

Seminarium, organizowane we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury RP oraz Ministerstwem Rozwoju i Technologii RP, odbędzie się 7 czerwca w godzinach 10:30 - 12:30 w Posidonia Seminar Room Central.

Targi Posidonia, wydarzenie, które odbywa się regularnie co 2 lata, wraca po przerwie spowodowanej pandemią covid. Tym bardziej cieszy nas, że będziemy mogli spotkać się z klientami osobiście. Czekamy na gości na stoisku nr 1.337.

Do zobaczenia na Posidonia 2022!