W dniach 22 i 23 kwietnia 2021 roku odbyła się XII Konferencja "Qualitas". Hasło "zmiana, doskonalenie, kryzys" determinowało treść poruszanych zagadnień i omawianych tematów. Poddane dyskusji zostały kwestie zmian w funkcjonowaniu firm, instytucji i organizacji w czasie pandemii COVID-19.

W wydarzeniu, w charakterze prelegentów wzięli udział przedstawiciele PRS - Michał Chudziński i Beata Krasoń. Podczas swojego wystąpienia omówili autorski program Standard PRS, będący nowym narzędziem jakości w obliczu walki z pandemią. Przybliżyli ideę i koncepcję programu, podkreślając też jego znaczenie dla organizacji decydujących się wdrożyć Standard.

Dziękujemy za zaproszenie na konferencję Qualitas, cieszmy się, że możemy wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. Łączenie świata nauki ze światem biznesu jest nam szczególnie bliskie, ponieważ jako jednostka certyfikująca działamy na pograniczy tych światów. Tylko dzięki współpracy możliwe jest osiągnięcie zamierzonych celów - podkreślił w trakcie wystąpienia Dyrektor Pionu Certyfikacji PRS Michał Chudziński.

Beata Krasoń wskazała, że na szczególna uwagę zasługuje fakt, iż Standard PRS jest programowo zbliżony do nowej normy ISO/PAS 45005 „Bezpieczeństwo pracodawcy, pracowników i partnerów biznesowych w czasie pandemii COVID-19”.

Konferencja miała charakter międzynarodowy - poza ekspertami z Polski, udział wzięli również specjaliści m.in. z Węgier, Macedonii Północnej, Portugalii i Australii.