W dniach 22 i 23 kwietnia 2021 roku odbędzie się XII Konferencja "Qualitas". Główne hasła wydarzenia to "zmiana, doskonalenie, kryzys". Jak wskazują organizatorzy, na konferencji mają zostać poruszone kwestie zmian w funkcjonowaniu podmiotów w czasie pandemii COVID-19 i wdrażanych nowoczesnych koncepcji zarządzania. Nie zabraknie prelekcji dotyczących doskonalenia organizacji, znaczenia innowacyjności w ich funkcjonowaniu, poprawy produktywności i efektywności we wszystkich aspektach działalności. Uczestnicy uzyskają też wiedzę na temat kryzysu w organizacji, zarządzania nim, sposobów badania ocen efektywności i skuteczności przedsięwzięć.

W konferencji udział wezmą naukowcy, praktycy oraz studenci. Podczas wydarzenia głos zabiorą przedstawiciele PRS - Michał Chudziński i Beata Krasoń, którzy przybliżą ideę i koncepcję Standardu PRS, autorskiego programu opracowanego przez Polski Rejestr Statków, który jest  nowym narzędziem jakości w obliczu walki z pandemią COVID-19.

Wydarzenie ma charakter międzynarodowy - pierwszego dnia wystąpienia odbędą się w języku polskim, natomiast drugiego w języku angielskim i będą prezentowane przez specjalistów m.in. z Węgier, Macedonii Północnej, Portugalii i Australii.

Udział w konferencji jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji, której należy dokonać tutaj.