W dniach 19-20 października br. odbył się prolog do Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących w formule online. Do grona prelegentów pierwszego dnia wydarzenia, dołączyli przedstawiciele Polskiego Rejestru Statków – Pan Grzegorz Pettke, Dyrektor Pionu Okrętowego PRS oraz Pan Andrzej Otrębski z Inspektoratu Kadłubowo-Technologicznego. Dyrektor Grzegorz Pettke w  swoim wystąpieniu wskazał na usługi świadczone przez Polski Rejestr Statków związane z certyfikacją i nadzorem w spawalnictwie i odniósł się do naszych wieloletnich doświadczeń. W tym zakresie przybliżył uczestnikom kompetencje PRS w obszarze spawalnictwa oraz usług, jakie świadczymy w tej branży. Natomiast Pan Andrzej Otrębski przekazał informacje dot. wymagań PRS dla badań nieniszczących. W wystąpieniu wskazał założenia Publikacji PRS 80/P, 70/P, 71/P, 51/P, omawiając szczegółowo ich treść. Prezentacja została przygotowana we współpracy z  Panem Wojciechem Madejskim, Głównym Inspektorem w PRS.

Wydarzenie zgromadziło ponad stu uczestników zainteresowanych tematyką badań nieniszczących (BN), istotnych nie tylko w branży okrętowej. Wśród prezentowanych tematów, wskazywano m.in. metody, urządzenia, wyposażenie i oprogramowanie wykorzystywane w BN. Nie zabrakło również tematów dot. diagnostyki technicznej urządzeń i konstrukcji oraz szkoleń personelu, w tym zwiększania kwalifikacji. To pierwszy raz, kiedy KKBN odbyła się w formule online. Przyszłoroczna edycja jest zaplanowana jako tradycyjna konferencja z możliwością wysłuchania prezentacji i prowadzenia rozmów na żywo.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszego doświadczenia i oferty w obszarze badań nieniszczących. Pełne nagranie z pierwszego dnia znajdą Państwo tutaj. Wystąpienia przedstawicieli PRS rozpoczynają się o czasie 3:18:40.