Na początku bieżącego miesiąca odbyły się dwa wydarzenia, integrujące przedstawicieli szeroko rozumianej branży morskiej. W czwartek, 7 października br. w Tokary Golf Club, rozegrano turniej Wspólna Kaczka Golf Cup, któremu Polski Rejestr Statków patronuje od trzech lat. Tegoroczna edycja skupiła blisko 100 uczestników – część z nich stawiała swoje pierwsze kroki w Akademii Golfa, pozostali wzięli udział w Turnieju Głównym. Piętnastu zawodników zostało nagrodzonych za wyniki w czwartych tego typu zmaganiach. Uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, aktywność i pozytywną atmosferę. Gratulujemy nagrodzonym. Forma wydarzenia sprzyjała licznym rozmowom biznesowym, które, mamy nadzieję, zaowocują dalszą dobrą współpracą i wspólnymi przedsięwzięciami na rzecz rozwoju gospodarki morskiej w Polsce.

Kolejnego dnia odbyło się Spotkanie Biznesu Morskiego Wspólna Kaczka 2021. Polski Rejestr Statków był gościem specjalnym wydarzenia. Po rocznej przerwie, Hala Gdynia Arena wypełniła się przedstawicielami, m.in. administracji państwowej, portów, stoczni, spedycji i logistyki oraz armatorów. Nagrodzono firmy za osiągnięcia z 2019 r. Morska Agencja Gdynia otrzymała „Bursztynową Kaczkę” za rekordową dostawę turbin wiatrowych, natomiast „Bursztynowe Jajko” trafiło do Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej i Zarządu Morskiego Portu Gdynia. „Bursztynowym Sterem” uhonorowano Marka Tarczyńskiego, przewodniczącego Rady Polskiej Izby Spedycji i Logistyki. Wyjątkowo kapituła Nagrody Honorowej KIGM przyznała również nagrodę specjalną - jubileuszową „Bursztynową Kaczkę”. Trafiła ona do TUiR Warta SA, firmy, która w 2020 r. obchodziła 100-lecie działalności. Przez te lata firma była i jest zaangażowana w promowanie polskiej gospodarki morskiej oraz rozwój morskiego samorządu gospodarczego.

Gratulujemy nagrodzonym i jubilatom. Cieszymy się, że w tym roku ponownie mogliśmy spotkać się w tak szerokim gronie, by rozmawiać o przyszłości branży.