Uniwersytet Morski w Gdyni od 100 lat kształci kadry morskie. To uczelnia o bogatych tradycjach morskich, która ma ambicje rozwijać edukację na skalę globalną. Uczelnia w rankingu światowych szkół morskich zajmuje jedno z czołowych miejsc, co potwierdza międzynarodowe standardy kształcenia.

Podążając za potrzebami rynku Uniwersytet uruchamia właśnie nowy kierunek studiów podyplomowych: „Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej”. Studia te mają umożliwić uczestnikom realizowanie projektów i usług na rzecz morskiego górnictwa i energetyki wiatrowej.

Na nowym kierunku zajęcia poprowadzą między innymi pracownicy Polskiego Rejestru Statków, wybitni eksperci branży offshore – Pan Sławomir Bałdyga, zastępca Dyrektora Pionu Nadzorów Przemysłowych oraz Pan Dawid Dobrzański, specjalista techniczny Inspektoratu Offshore PRS. Cieszymy się, że nasi pracownicy będą mogli podzielić się ze studentami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej.

Studia rozpoczną się w marcu 2022 r., a rekrutacja, która już się rozpoczęła, potrwa do 11.02.2022.

Więcej informacji dla zainteresowanych tym kierunkiem studiów podyplomowych na stronie uczelni: http://www.wn.umg.edu.pl/node/6741