W dniach 16 – 18 czerwca 2021 roku odbywa się XIV z cyklu Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Konstrukcje Metalowe” – 14th International Conference on Metal Structures – ICMS 2021. Organizatorem wydarzenia jest Sekcja Konstrukcji Metalowych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN oraz Instytut Budownictwa Politechniki Poznańskiej. Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym (online).

Konferencja IMCS 2021 jest podsumowaniem najważniejszych osiągnięć technologicznych, naukowych, organizacyjnych i badawczych w szeroko rozumianej branży konstrukcji metalowych w Polsce, jak i na całym świecie, na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Wydarzenie otwiera także możliwość dyskusji i wymiany doświadczeń dla pracowników naukowych, projektantów i wykonawców związanych z konstrukcjami metalowymi oraz zespolonymi.

W wydarzeniu nie zabraknie przedstawicieli Polskiego Rejestru Statków. W piątek 18.06.2021 r. w godz. 10:40 – 12:05 dr inż. Marian Bogdaniuk oraz mgr inż. Krzysztof Wołoszyk z Pionu Naukowo – Badawczego poruszą temat uproszczonego podejścia do oceny odpowiedzi dynamicznej kontenerowca poddanego slammingowi dziobowemu.

Link do wydarzenia tutaj.