Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Jakości. Święto to zostało ustanowione w 1989 roku i przypada zawsze na drugi czwartek listopada.

Ustanowieniu tego Dnia przyświecał cel szerzenia wiedzy na temat jakości na całym świecie oraz podkreślenie jej znaczenia i potrzeby nieustającej kontroli wewnątrz organizacji. W Polsce Światowy Dzień Jakości obchodzimy dopiero od 1996 roku.

W PRS jakość zawsze była i jest jedną z najważniejszych wartości, jakimi kierujemy się w naszej działalności. Zapewnienie jej na najwyższym możliwym poziomie pozwala skutecznie realizować naszą misję. Dzięki niej możemy zapewnić bezpieczeństwo tak silnie oczekiwane przez naszych klientów - na morzu i lądzie. Świadczone przez nas usługi w charakterze rzeczoznawcy nadzorującego inwestycje budowlane cechują się wysokimi standardami. Jako jednostka notyfikowana, oceniając zgodność produktów z przepisami Unii Europejskiej, wpływamy na bezpieczeństwo oferowanych na rynku wyrobów. Jesteśmy także jednostką certyfikującą systemy zarządzania, w tym najpopularniejszy na świecie system zarządzania jakością. Tu też jakość stanowi ona element składowy zasad naszej działalności. Chcąc przekazywać naszym klientom najlepszą wiedzę i doświadczenie świadczymy wysokie jakościowo kursy i szkolenia - zarówno dla przedstawicieli branży morskiej, jak i wszystkich zaangażowanych w certyfikację systemów zarządzania.  

Powyższe potwierdza, że PRS we wszystkich obszarach swojej aktywności gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług. Wciąż udoskonalamy nasze przepisy, procedury, szkolimy personel i podejmujemy działania służące podwyższaniu świadomości istoty jakości.